zmarszczki mimiczne
Pielęgnacja twarzy Strefa Urody

Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami pod oczami?

Pierwszymi widocznymi oznakami starzenia są zmiany na skórze. Pomimo tego, że za ten proces w dłużej mierze odpowiedzialne są geny, to jednak i my sami mamy wpływ na to, jak długo nasza skóra pozostanie w dobrej kondycji.

Starzenie się skóry, a wygląd cery

Sam proces starzenia się skóry rozpoczyna się już w okolicach dwudziestego roku życia. To wtedy zmniejsza się poziom hormonów odpowiedzialnych za regenerację komórek. Wpływ na to mają m.in. zanieczyszczenia powietrza, dym z papierosów czy promienie UV. Wszystko to powoduje wysychanie naszej skóry, co negatywnie wypływa na nią.

Zmarszczki pod oczami, na czole czy przy ustach są to jedne z pierwszych objawów starzenia się skóry. Zmarszczki te nazywane zmarszczkami mimicznymi, powstają ponieważ mięśnie w tej okolicy poddawane są ciągłym skurczom przez co skóra traci swoją elastyczność oraz jędrność.

Czytaj także: Jak stosować hydrolaty?

Jak dobrać krem na zmarszczki?

Aby nasza skóra pozostała w dobrej kondycji powinniśmy o nią regularnie dbać. Kluczowy w tym aspekcie jest krem na zmarszczki mimiczne, który dotrze do głębszy warstw skóry i zapewni im odpowiednią regenerację oraz ochronę. Dodatkowo ważne jest aby krem był bogaty w witaminy, które naturalnie wzmocnią skórę. Kluczowe tutaj są szczególnie witaminy A, C oraz E. Warto również zwrócić uwagę czy krem zawiera filtr UV, który będzie przeciwdziałał wysychaniu skóry gdy będziesz na słońcu. Osoby starsze powinny zwrócić uwagę aby krem przeciwzmarszczkowy 50+ zawierał dodatkowe składniki jak np. wapń czy proteiny sojowe. Gdy nie zareagujesz na pojawienie się pierwszy zmarszczek mimicznych mogą one się przerodzić w trudniejsze do usunięcia zmarszczki głębokie.

Tryb życia a stan cery dojrzałej

Poza wykorzystywaniem odpowiednich kosmetyków warto również spróbować zmienić tryb swojego życia ponieważ i on ma przełożenie na proces starzenia się skóry. I tak warto unikać solarium, które bardzo wysusza skórę oraz rzucić palenie papierosów, które źle wpływa na jakość skóry. Natomiast regularne picie wody mineralnej zapobiega jej przesuszaniu. Wczesne zapobieganie zmarszczkom pozwoli na zachowanie jak najdłużej skóry w dobrej kondycji.