Zmarszczki mimiczne to Twój kompleks? Sprawdź, jak można się ich pozbyć

przez Alpaka
usuwanie zmarszczek

Bogata mimika twarzy, ale również częste opalanie się, stosowanie używek, nieprawidłowa pielęgnacja twarzy – to głównie przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych. Gdy już się pojawią, można jednak z nimi walczyć. Najlepszy wybór to wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Zmarszczki według niektórych dodają twarzy charakteru, lecz przez większość traktowane są jako niezbyt estetyczna niedoskonałość, która przypomina o upływającym czasie. Stąd też tak wielu z nas korzysta z przeciwzmarszczkowych kosmetyków, a także decyduje się na zabiegi redukujące linie powstające na twarzy.

Jak można pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Najczęściej jako pierwsze na twarzy zauważane są zmarszczki mimiczne. To specjalny typ zmarszczek powstających na skutek ruchu mięśni twarzy, które odpowiedzialne są za ich mimikę. Linie można zobaczyć zatem tam, gdzie dochodzi do marszczenia się skóry – na czole, przy oczach, przy ustach. Są to między innymi zmarszczki pionowe i poprzeczne czoła, kurze łapki w zewnętrznych kącikach oczu czy tak zwane zmarszczki palacza. Zmarszczki mimiczne powstają w głębokich warstwach tkanek, dlatego mają formę głębokich bruzd. To powoduje, że walka z nimi za pomocą kosmetyków nie zawsze jest efektywna. W takiej sytuacji najlepiej wykonać odpowiedni zabieg medycyny estetycznej, który przywróci skórze twarzy młody wygląd.

Medycyna estetyczna – w trosce o młody wygląd twarzy

Przez wiele lat nie istniały żadne skuteczne sposoby na to, by zredukować zmarszczki mimiczne. Teraz wystarczy tylko wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, który prowadzi usuwanie zmarszczek. Najskuteczniejszym sposobem usuwania zmarszczek mimicznych jest botoks. To nazwa handlowa toksyny botulinowej – jadu kiełbasianego, który jest neurotoksyną powodującą zablokowanie ruchów mięśni. Wstrzyknięty w kontrolowanej ilości w zmarszczkę powoduje jej wygładzenie. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do około 6 miesięcy.

Botoks – wybierz dobry gabinet medycyny estetycznej

Umiejętnie wykonany zabieg wstrzyknięcia botoksu powoduje, że skóra wygląda młodo, lecz bez efektu maski, który często kojarzony jest z tą procedurą. Warto zatem wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej, w którym będzie można otrzymać kompleksową i profesjonalną obsługę. Specjalista z gabinetu medycyny estetycznej może również zasugerować innego rodzaju zabiegi, które będą mogły poprawić wygląd cery, na przykład jak mezoterapia igłowa, specjalne masaże czy peelingi. Wtedy skóra może uzyskać zachwycający wygląd nawet pomimo dojrzałego wieku!

Zobacz także