dobór kremu do rodzaju cery
Pielęgnacja twarzy

Zasady doboru kremów. Jak mieć piękną cerę?

Starzenie się skóry zaczyna się niepostrzeżenie. Przyspiesza je znacznie codzienny stres, nieprawidłowa dieta i niewłaściwa pielęgnacja skóry. Zmęczenie nauką, pracą i nawałem obowiązków powoduje, że często zapominamy o stosowaniu kremów na dzień i na noc. Szczególnie dotyczy to kobiet młodych, po 20 roku życia, często przekonanych o tym, że jeszcze nie muszą myśleć o zmarszczkach. Ten błąd mści się potem ogromnie, bowiem przesuszona, niedożywiona skóra jest bardziej predysponowana do pojawiania się zmarszczek.Takie podejście do pielęgnacji 

Czytaj także: Badanie wzroku w salonie optycznym

Starzenie się skóry

Skóra starzeje się już po 20-25 roku życia. Oznacza to, procesy rozpadu zaczynają następować szybciej niż procesy regeneracji komórek. Szkielet kolagenowy, który utrzymuje jędrność skóry, zaczyna być nieco słabszy, a skóra skłonna do utraty naturalnej wilgoci powoli traci zdrowy, młody odcień. Z tego powodu już w tym wieku powinnyśmy stosować odpowiedni krem odżywczy.

Wraz z wiekiem proces starzenia staje się dynamiczniejszy, dlatego co pewien czas wymieniamy kremy na coraz silniejsze. Na uwagę zasługują tu kremy i preparaty pielęgnacyjne Bania Agafii, które nie tylko są w pełni naturalne i niedrogie, ale przede wszystkim wykazują się wysoką skutecznością. W każdej grupie wiekowej konieczne jest zwrócenie uwagi na trzy najważniejsze funkcje kremu- regeneracyjną, nawilżającą i odżywczą.

W każdej grupie wiekowej konieczne jest zwrócenie uwagi na trzy najważniejsze funkcje kremu- regeneracyjną, nawilżającą i odżywczą.

Piękna cera w każdym wieku

Te kryteria spełnia doskonale wiele serii kosmetyków polskich marek, w których skład wchodzą doskonałej jakości kremy na twarz i szyję oraz pod oczy, w wersjach na dzień i na noc. Kremy różnią się składami także w zależności od grup wiekowych, dla których są dedykowane. Wspomniane serie kosmetyków wykorzystują dobroczynne zalety kompleksu odnowy DNA, nawilżającego działania kwasu hialuronowego oraz niezastąpionych olejów roślinnych i kompleksów witaminowych. Wszystkie składniki dobrano stosownie do potrzeb skóry w danym wieku.

Kosmetyki z tych serii zwalniaj przebieg procesów starzenia, regenerują skórę, nawilżają, zapobiegają niszczącemu wpływowi wolnych rodników, chronią naturalną wilgotność skóry, zapobiegając utracie przez nią wody, a jednocześnie dostarczają wilgoć i składniki odżywcze, które wspomagają odbudowę kolagenu i spowalniają procesy utraty jędrności. Wykorzystano w nich zalety działania naturalnych olejów roślinnych, dzięki czemu możemy cieszyć się piękną cerą, miłą w dotyku, elastyczną, nawilżoną i zdrowo wyglądającą bez względu na wiek.