sucha skóra
Pielęgnacja twarzy

Sprawdzone sposoby na suchą skórę

Wysuszona skóra jest szorstka, matowa i bardzo napięta. Powoduje ona częste podrażnienia i uczucie dyskomfortu. Odpowiednie kosmetyki do cery suchej przywrócą jej ulgę i odbudują warstwę lipidową naskórka.

Kosmetyki do cery suchej

Jeżeli zauważymy u siebie objawy suchej skóry, warto zadziałać jak najszybciej. Kosmetyki powinny skupiać się przede wszystkim na nawilżeniu i natłuszczeniu cery. Tylko tak nasz naskórek ma szansę odbudować warstwę lipidową i odzyskać swoją dawną sprężystość. W tym celu warto sięgnąć po lekkie, nawilżające kremy na dzień, które nadadzą się także jako baza pod makijaż. Na noc zaś, warto użyć kremu natłuszczającego, zawierającego oleje roślinne i inne składniki odżywcze.

Kilka razy w tygodniu warto też poświęcić chwilę na zabiegi kosmetyczne. Najlepsze efekty dają maseczki w płachcie. Mają one działanie nie tylko nawilżające, ale także odżywcze i regenerujące. Pełne witamin, minerałów i naturalnych ekstraktów, pomogą w walce ze suchą cerą. W przeciwieństwie do zwykłych maseczek, płachta idealnie przylega do skóry twarzy. Przez co, jej działanie jest znacznie silniejsze. Nie utrudnia ona codziennych czynności, dlatego też możemy z niej skorzystać o dowolnej porze dnia.

Czytaj także: Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami pod oczami?

Czego unikać przy problematycznej skórze?

Sucha cera rzadko kiedy jest wrodzona. Przeważnie powstaje poprzez czynniki zewnętrzne. Osoby, które nie pamiętają o regularnym nawodnieniu, mogą częściej zaobserwować suchy naskórek. Dodatkowe problemy ze stresem, przepracowaniem i niedobory snu również nie wpływają na naszą kondycję.

Warto więc znaleźć, chociaż chwilę na zastosowanie odpowiednich kosmetyków i picie większej ilości wody. W okresie letnim w naszej kosmetyczce nie może także zabraknąć kremu, który ma filtr przeciwsłoneczny co najmniej SPF 30. Ochrona przed słońcem jest bardzo istotna jeżeli zauważyliśmy wysuszoną, napiętą skórę.

Czym myć twarz?

Trzeba mieć ponadto świadomość jakich zabiegów należy unikać. Peelingi drobnoziarniste mogą okazać się zbyt silne i niepotrzebnie złuszczą naskórek. Warto zwrócić uwagę także na sposób mycia twarzy. Nie należy stosować wody z mydłem ani pocierać skóry ręcznikiem. Woda chlorowana ma właściwości podrażniające, a mydło ma odczyn PH zasadowy. Przez co, możemy podrażnić i dodatkowo wysuszyć cerę.

Pielęgnacja każdego typu cery powinna przebiegać zgodnie z jej potrzebami. W przypadku suchej skry powinniśmy postawić na delikatność głębokie nawilżenie. Ważne są nie tylko kosmetyki, ale także odpowiednia dieta i odpoczynek