slow jogging tempo
Aktywność fizyczna

Slow jogging, recepta na wieczną młodość?

Jeśli bieganie jest poza Twoim zasięgiem kondycyjnym, nie lubisz się męczyć, a nordic walking Cię nudzi, musisz spróbować slow joggingu. Ta spokojna i dopasowana do możliwości wszystkich aktywność fizyczna robi prawdziwą furorę wśród amatorów sportu. Slow Jogging to nic innego jak bardzo wolne bieganie , które posiada wszystkie zalety tradycyjnego truchtania, ale pozbawione jest jego wad. Zobacz nasz krótki przewodnik po slow joggingu i przekonaj się, że to sport idealny dla Ciebie!

Co to jest slow jogging?

Wolne bieganie, zwane slow joggingiem wymyślił profesor Hiroaki Tanaka, kierując aktywność głównie do osób starszych. Szybko okazało się, że bieganie w tempie spacerowym to nie tylko nie powodujący kontuzji sport dedykowany emerytom, ale również doskonała metoda na odchudzanie, spalająca więcej kalorii niż szybki marsz.

Jogging w tempie slow, to bardzo powolne bieganie w tempie, które nie powoduje żadnej zadyszki. Określane przez Japończyków jako tempo “niko niko” oznacza trucht na poziomie  5km/h, czyli wolniej, niż część osób…chodzi.

Zobacz również: Nordic walking: zalety, technika, efekty

Slow jogging a utrata kilogramów

Podczas tak wolnego biegania spalamy dwukrotnie więcej kalorii niż podczas marszu. Slow jogging w odróżnieniu od marszu angażuje więcej mięśni podczas wysiłku, a godzina bardzo wolnego truchtu spala tyle samo kalorii, co 60 minut szybkiego biegu.

Technika wolnego biegania

Duże znaczenie w slow joggingu ma technika biegu. Prawidłowa technika biegania w tempie slow, to przede wszystkim lądowanie na śródstopiu. Chroni nasze stawy oraz cały aparat ruchu przed kontuzją. Ważna jest również energiczna praca rąk.

Jak zacząć uprawiać slow jogging?

Do rozpoczęcia przygody z wolnym bieganiem potrzebne są dobre buty do biegania, które również sprawdzą się w przypadku slow joggingu. Do tego wygodne i niekrępujące ruchów leginsy i koszulka i można ruszać na podbój ścieżek w tempie slow.

Sprawdź też: Jak zlikwidować przebarwienia na twarzy?

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.