złuszczanie kwasami
Pielęgnacja twarzy Strefa Urody Zabiegi kosmetyczne

Peelingi chemiczne, jak działają na skórę?

Przebarwienia, wypryski, sucha skóra, chyba każdy chociaż raz w życiu miał problemy z cerą. Z niedoskonałościami walczyć można domowymi sposobami i ogólnodostępnymi kosmetykami. Najskuteczniejsze na drodze do uzyskania pięknej cery są jednak profesjonalne zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne. Sprawdźmy które z nich są najlepsze i czy peelingi chemiczne są skuteczne.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Cera trądzikowa ma dość specyficzne wymagania. Z jednej strony mocno się przetłuszcza, a z drugiej bywa przesuszona. Wiele osób błędnie dobiera preparaty pielęgnacyjne, stosując te z zawartością alkoholu. Mają dobre intencje, chcą zmniejszyć zmiany trądzikowe wysuszając je alkoholem. To jednak błędne koło. Skóra staje się sucha, ale również bardziej się przetłuszcza. Warto wyregulować działanie gruczołów łojowych, stosując odpowiednie zabiegi, np. peelingi chemiczne. Nie tylko dobroczynnie działają one na wydzielanie sebum, ale i z ich pomocą można pozbyć się zaskórników i zniwelować niewielkie zmarszczki.

Zobacz również: Jakie żyć z Hashimoto?

Peelingi chemiczne na przebarwienia

Brązowe plamy na twarzy nie dodają uroku, a ich pojawienie się może być źródłem sporych kompleksów. Zwykle stają się widoczne jesienią, będąc skutkiem nadmiernego opalania się i niedostatecznej ochrony przed słońcem. Również u osób stosujących hormonalną antykoncepcję ten problem może się pojawić. Pozbycie się plam na skórze jest trudne, ale nie niemożliwe. Wykonując serię peelingów chemicznych na przebarwienia można w znaczący sposób je zmniejszyć, poprawiając jednocześnie stan cery.

Nawilżenie cery kwasem migdałowym

Większość kwasów stosowanych na twarz działa dość intensywnie, powodując szczypanie w trakcie zabiegu, a tuż po zaczerwienienie cery. Kilka dni zabiegu pojawia się intensywne złuszczanie naskórka. Dla osób, które szukają nieco łagodniejszego zabiegu z użyciem kwasów, ale równie skutecznego, poleca się zabiegi z  kwasem migdałowym. W niższych stężeniach może być stosowany w domu. Oprócz oczyszczających właściwości, kwas migdałowy rozjaśnia przebarwienia, wycisza zmiany skórne, a w wysokim stężeniu również intensywnie nawilża skórę.

Ile kosztuje zabieg z użyciem kwasów?

Peelingi chemiczne w salonie kosmetycznym kosztują około 200 zł za jednorazowy zabieg. Jednak warto poddać się całej serii złuszczania cery kwasami, aby uzyskać najlepszy efekt.

Zobacz również: Dieta odchudzająca bez efektu jojo, to możliwe!