Podstawowe informacje na temat peelingu kawowego

przez Alpaka
domowy peeling kawowy

Przyzwyczajone jesteśmy, że jeśli chodzi o kosmetyki i środki pielęgnujące skórę, to kupujemy gotowe rozwiązania w sklepach, drogeriach czy też aptekach. A przecież genialny w swoim działaniu środek każda z nas posiada już w swoim domu. Mowa oczywiście o kawie, z której wykonać można doskonałej jakości peeling. Jak go zrobić oraz co najważniejsze, jakie będzie on miał pozytywne efekty?

Jak zrobić peeling z kawy?

Wykonanie takiego peelingu jest niezwykle proste. Wystarczy tylko mieć w domu zmieloną kawę, którą należy zaparzyć. Po wystygnięciu fusów należy do nich następnie dodać olej lniany, oliwę lub ewentualnie oliwkę do ciała. Celem tego jest uzyskanie jednolitej konsystencji, a także dodatkowe odżywienie skóry.
Następnym krokiem jest po prostu nałożenie na zmoczoną skórę uzyskanej mieszanki, którą należy pozostawić na kilka, do kilkunastu minut. Ważne jest, aby cały czas wmasowywać ją w skórę. Na koniec wystarczy tylko dokładnie opłukać skórę.

Peeling kawowy efekty działania

Jakie jednak dokładnie efekty działania posiada peeling kawowy? Co powoduje, że jest tak mocno polecany? Przede wszystkim wiedzieć trzeba o tym, że kawa, a dokładnie mówiąc kofeina, to niezwykle pozytywna dla skóry substancja. Zawiera ona ogromną ilość przeciwutleniaczy i związków polifenolowych. Ich działanie powoduje, że już kilka minut po wykonaniu peelingu kawowego skóra staje się zauważalnie gładsza, jędrniejsza i lepiej nawilżona.
Takie efekty to jednak nie koniec, ponieważ znacznie poważniejsze zmiany zachodzą w jej strukturze, które są niewidoczne dla oka. Peeling z kawy pozwala usunąć zalegający martwy naskórek, spowalnia procesy starzenia się skóry, a także usuwa z niej przebarwienia i niedoskonałości. Okresowe stosowanie peelingu kawowego pozwala nawet uporać się ze zmarszczki, czy też z cellulitem. Stosowanie tego zabiegu powoduje, że skóra staje się ładniejsza, lecz również jest zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych.
Jak więc widać, stosowanie tego rodzaju peelingu niesie ze sobą niezwykle pozytywne efekty dla skóry. Warto go więc od czasu do czasu stosować.

Zobacz także