peeling z kawy
Pielęgnacja ciała Pielęgnacja twarzy Strefa Urody Zabiegi kosmetyczne

Domowy peeling kawowy: wskazania i efekty

Troska o wygląd to nie tylko dopracowany makijaż czy zadbana fryzura. To również szereg zabiegów upiększających, które mają na celu m.in. odświeżenie cery, poprawę jędrności skóry lub jej oczyszczenie. Nie trzeba jednak regularnie odwiedzać gabinetów kosmetycznych, aby skóra była w dobrej kondycji.
Peelingu z kawy trudno nie znać choćby ze słyszenia. Słynie ze skuteczności w zmniejszeniu cellulitu oraz doskonałych właściwości oczyszczających całe ciało. Jak działa peeling kawowy na skórę?

Przepis na peeling kawowy

Mówi się, że siła tkwi w prostocie, a najlepsze efekty dbania o urodę osiągnąć można naturalnymi składnikami. Teoria ta ma swoje potwierdzenie w regularnym stosowaniu peelingu kawowego na twarz i ciało. Zanim jednak przystąpimy do wykonania domowego zabiegu z użyciem kawy, konieczne jest przygotowanie mikstury. Przepis na peeling kawowy jest prosty, a wszystkie potrzebne składniki znaleźć można w każdym domu.

Zobacz także: Idealna figura, czyli zdrowe odżywianie ma sens

Składniki do przygotowania domowego peelingu kawowego:

  • szklanka mielonej kawy
  • oliwa z oliwek

Całość łączymy mieszając, można dodać odrobinę ulubionego żelu pod prysznic.

Jak stosować peeling kawowy na twarz?

Spośród wielu przepisów na domowe maseczki na twarz, jedną z najbardziej uniwersalnych, ale przede wszystkim skutecznych, jest ta z użyciem fusów od kawy. Tani i obłędnie pachnący peeling stosować można na twarz i ciało.

Peeling kawowy na twarz co prawda ma mniejszą skuteczność złuszczania martwego naskórka niż działanie kwasu migdałowego, jednak jego zaletą jest łatwość przygotowania oraz niska cena.

Zabieg z użyciem peelingu z kawy rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia skóry z resztek makijażu. Można to zrobić ulubionym płynem micelarnym, mleczkiem lub po prostu umyć twarz wodą z żelem myjącym. Po osuszeniu skóry twarzy można rozpocząć właściwy zabieg na twarz z peelingiem kawowym. Warto pamiętać, aby nie pocierać zbyt długo ani intensywnie skóry. 5 minut delikatnego masażu jest wystarczające, aby oczyścić pory skóry i nadać cerze świeżości.

Po zabiegi wystarczy zmyć resztki peelingu wodą, a na zakończenie nałożyć ulubiony krem na noc.

Peeling kawowy na cellulit

Peeling kawowy swoją popularność zawdzięcza głównie doskonałym efektom zmniejszającym skórkę pomarańczową. Istnieje wiele profesjonalnych zabiegów, ale niektóre sposoby na cellulit okazują się nie tylko drogie, ale również mało skuteczne.

Warto spróbować tańszej alternatywy, jaką jest peeling z kawy. Regularne wykonywanie zabiegu kawowego w domu już po miesiącu daje pierwsze rezultaty. Skóra jest wyraźnie bardziej jędrna, gładsza i bardziej napięta, a cellulit mniej widoczny.