peeling kawitacyjny
Pielęgnacja twarzy Strefa Urody Zabiegi kosmetyczne

Peeling kawitacyjny: efekty, wskazania, cena

Oczyszczanie cery zazwyczaj kojarzy się z inwazyjnymi i bolesnymi zabiegami, po których skóra przez kilka dni jest zaczerwieniona i podrażniona. Można jednak tego uniknąć, poddając zabiegowi peelingu kawitacyjnego. Ten delikatny i niezwykle skuteczny peeling może być stosowany przy cerze wrażliwej, zanieczyszczonej i z przebarwieniami. Jego cena nie jest wygórowana, a seria zabiegów w określonych odstępach czasu może znacząco poprawić wygląd cery. Jak działa peeling kawitacyjny na skórę?

Czym jest peeling kawitacyjny?

Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość wykonania go u osób w każdym wieku. Dobrze oczyszcza cerę młodzieńczą, a jednocześnie korzystnie wpływa na skórę dojrzałą, z widocznymi oznakami starzenia.

Zobacz też: Piękna cera na wiosnę, czyli zadbaj o skórę po zimie

Działanie peelingu kawitacyjnego na skórę polega na przesuwaniu głowicy urządzenia po wilgotnej skórze, efektem czego powstają niewidzialne gołym okiem mikropęcherzyki. Kiedy ulegną rozpadowi, rozbiją rogowe warstwy naskórka, pozostawiając miejsce zabiegu gładkie i oczyszczone.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Zastosowanie peelingu kawitacyjnego polecane jest w wielu problemach z cerą. Najkorzystniej zabieg ten działa w przypadku przetłuszczającej się i zmęczonej cery, skóry z widocznymi zaskórnikami, zanieczyszczonej, z widocznymi przebarwieniami i śladami po trądziku.

Kwasem migdałowy czy peeling kawitacyjny?

Ze względu na swoje delikatne działanie oczyszczające i rozjaśniające skórę, kawitacja często porównywana jest do kwasu migdałowego. Oba zabiegi różnią się nie tylko sposobem wykonania, ale i czasem trwania zabiegu. Kwas migdałowy ma zastosowanie podobne jak peeling kawitacyjny. Wpływa korzystnie na wygląd cery zanieczyszczonej, szarej i pozbawionej blasku. Oba zabiegi można wykonywać u osób z cerą delikatną i wrażliwą, nie powodują one zaczerwienienia skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów warto zastosować serię zabiegów peelingu kawitacyjnego lub naprzemiennie z użyciem kwasu migdałowego.

Sprawdź także: Olej kokosowy na twarz, ciało i włosy

Peeling kawitacyjny: przeciwwskazania

Mimo delikatnego działania, peeling kawitacyjny w domu nie powinien być wykonywany. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu. Najważniejsze z nich, to: ciąża, niewydolność krążenia, zakrzepowe zapalenie żył, stany zapalne skóry, nowotwór.

Cena zabiegu kawitacji

Cena pojedynczego zabiegu zależna jest od miasta i lokalizacji gabinetu. Kompleksowy zabieg kawitacyjny kosztuje od 50 zł do 150 zł wraz z nałożeniem maski algowej.