baza pod makijaż
Pielęgnacja twarzy Strefa Urody

W poszukiwaniu idealnej bazy pod makijaż

W dzisiejszych czasach makijaż jest towarzyszem kobiet w codziennym życiu. Większość kobiet stosuje go na co dzień – do pracy, do szkoły, na wyjścia ze znajomymi, czy spotkania biznesowe. Oczywistością stają się wieczorne okazje, przykładowo randki, na których każda kobieta pragnie wyglądać olśniewająco przez całe popołudnie, a nawet noc. Nawet najlepszy podkład może mieć trudności w utrzymaniu się przez tak długi okres czasu.

Czytaj także: Sprawdzone sposoby na suchą skórę

Najlepsza baza pod makijaż? Fluidy kryjące!

Kobiety często wybierają fluid kryjący z nadzieją, że pozostanie w nieskazitelnym, nienaruszonym stanie na ich twarzach, przez wiele godzin. Najlepszy podkład powinien także nawilżać, ale nie przesuszać skóry twarzy. Powinien wydobywać naturalny koloryt cery, podbijać go, aby skóra wyglądała na wypoczętą i maskować niedoskonałości. Nie powinien tworzyć zaś efektu maski, czyli sztucznego efektu na twarzy kobiety. Podkład kryjący musi maskować zaczerwienienia i wszelkie “niespodzianki”, które pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach. Nie może tworzyć natomiast “ciastka na twarzy”.

Niedopuszczalne jest także podkreślanie zmarszczek i suchych skórek – najlepszy podkład powinien odpowiednio rozświetlać, bądź pomagać w zmatowieniu twarzy – w zależności od preferencji użytkowniczek.

Idealny podkład pod makijaż

Ciężko jest znaleźć najlepszy podkład – często trzeba wypróbować wiele rodzajów. Pomimo tego, że na rynku istnieje szeroki wybór pomiędzy różnymi rodzajami fluidów i podkładów, to opinie na ich temat często się znacząco różnią.

Duży wybór odcieni pomaga w dobraniu koloru idealnego dla naturalnego kolorytu naszej skóry twarzy, naszej karnacji. Najlepszy podkład nie zapycha porów, nie jest ciężki dla naszej twarzy – pozwala jej w miarę swobodnie oddychać i nie obciąża jej. Zarówno pielęgnacja, jak i stosowanie kolorowych kosmetyków do twarzy, powinny być dopasowane indywidualnie do poszczególnych kobiet. Inny podkład będzie idealny dla kobiet o cerze tłustej, inny dla tych, które posiadają cerę suchą lub mieszaną. Żadna kobieta nie może o tym zapominać, gdy decyduje się na zakup jakiegoś fluidu.