Kwas migdałowy i jego cudowne działanie

przez Alpaka
kwas migdałowy efekty

Każda z nas chce mieć piękną i gładką cerę, która jest niejako synonimem urody, ale i młodości. Niestety z wiekiem pojawia się na niej coraz więcej niedoskonałości, w postaci przebarwień czy po prostu zmarszczek. Okazuje się, że w walce z upływem czasu niezwykle skuteczne są kwasy, w tym kwas migdałowy. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej jego cudownym właściwościom.

Kwas migdałowy efekty

Kwas migdałowy, w przeciwieństwie do innych kwasów stosowanych w kosmetyce, nie powoduje podrażnień, zwłaszcza jeśli jest stosowany przy niezbyt wysokim stężeniu. Stosuje się go najczęściej do wygładzenia kolorytu skóry oraz stymulowania jej do regeneracji i odnowy. Co więcej, ma także silne działanie antybakteryjne. A zatem co daje stosowanie kwasu migdałowego?

Kwas migdałowy stosuje się do:
• odmładzania cery – przez to, że pobudza skórę do odnowy, wygładza ją, ujędrnia i napina;
• pomocny jest również w usuwaniu przebarwień pojawiających się z wiekiem, a także tych powstałych na skutek działania promieni słonecznych;
• łagodzi zmiany trądzikowe;
• nawilża skórę – w ten sposób, że stymuluje produkcję kwasu hialuronowego;
• doskonale przygotowuje skórę do zastosowania silniejszych peelingów.

Kwas migdałowy – o czym warto pamiętać?

Stosując kwas migdałowy absolutnie należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przed intensywnym działaniem promieni słonecznych może skutkować pojawieniem się przebarwień. A przecież tego nie chcemy. Taki zabieg na bazie kwasu migdałowego można przeprowadzać praktycznie u każdej osoby dorosłej, bez większych ograniczeń wiekowych. A zatem sprawdzi się on u młodych osób, zmagających się z problemami trądzikowymi, jak i dojrzałych kobiet, które chcą nieco zmniejszyć ślady upływu czasu. Ten delikatny zabieg możemy wykonać same w domu – w aptece są do kupienia gotowe preparaty – lub wykonać go w salonie kosmetycznym bądź u dermatologa. Jeśli brak nam doświadczenia w tej materii czy też obawiamy się efektów końcowych, warto skorzystać z usług profesjonalisty.

Zobacz także