Jak pięknie wyglądać w krótkich, kręconych włosach?

przez Alpaka
włosy krótkie kręcone

Posiadaczki kręconych włosów mają wiele możliwości, jeśli chodzi o stworzenie unikalnej fryzury. Ta naprawdę to same loki już zdobią twarz i dodają uroku. Czasami jednak kosmyki są niesforne i trzeba je okiełznać. Jest wiele modnych fryzur, dzięki którym możliwe staje się uzyskanie pożądanych efektów. Znajdą coś dla siebie zarówno posiadaczki krótszych, jak i trochę dłuższych włosów.

Jak odpowiednio dbać o krótkie, kręcone włosy?

Kręcone włosy cieszą się dużą popularnością, szczególnie w wersji krótkiej. Można zobaczyć je u sławnych celebrytek i to w różnych wydaniach. Nie jest wcale prawdą to, że krótka fryzura wygląda mało kobieco. Jest wręcz przeciwnie. Wystarczy odpowiednio przyciąć i ułożyć włosy, aby wyglądać zjawiskowo i niezwykle seksownie. Jest wiele możliwości, aby włosy krótkie kręcone świetnie się prezentowały. Warto jednak najpierw zacząć od odpowiedniej pielęgnacji kosmyków, aby nie mieć na głowie przysłowiowego suchego siana, ale błyszczące i miękkie kosmyki. Lokom warto nadać sprężystości, nakładając na nie piankę, gdy są jeszcze mokre. Zaleca się używać preparatów zawierających keratynę, która regeneruje włosy i nadaje im blasku.

Krótkie fryzury kręcone włosy – sprawdź, co jest modne

Kręcone włosy krótkie nabiorą kształtu, gdy będą odpowiednio nawilżone. Potem można przejść do ich układania. Warto posłużyć się podczas ich modelowania pianką lub definizerem loków. Można posiłkować się suszarką z dyfuzorem. Bardzo ważne jest właściwe strzyżenie takich kręconych włosów, aby wyglądały naturalnie i dobrze się układały. Sprawdzą się fryzury o delikatnym cieniowaniu. W ten sposób można uzyskać efekt większej objętości i to na całej głowie. Najlepszą opcją w przypadku krótkich kręconych włosów jest długi bob. Jeśli włosy są gęste, a loki grube, to optymalną długością będzie 5 cm, za linią szczęki. Przy cienkich kosmykach lepszy będzie krótszy bob, niewiele wychodzący poza brodę. Sprawdzą się też krótkie fryzury pixie. Cieniowanie włosów kręconych krótkich sprawia, że mniej się puszą i są bardziej plastyczne.

Zobacz także