Jak pozbyć się cellulitu?

przez Alpaka
jak zlikwidować cellulit

Wraz z coraz śmielszym zbliżaniem się wiosny, wiele kobiet coraz mocniej zastanawia się nad tym, jak poradzić sobie z cellulitem, czyli z tzw. pomarańczową skórką. Skrzętnie ukrywana w czasie zimy pod warstwami ubrań, gdy tylko robi się coraz cieplej, staje się niemałym problemem. Nic zatem dziwnego, że tak wiele kobiet poszukuje obecnie odpowiedzi na to, jak sobie szybko i skutecznie poradzić z cellulitem.

Czym jest cellulit?

Żeby móc odpowiednio efektywnie poradzić sobie z przeciwnikiem, trzeba go najpierw poznać. Czym zatem jest cellulit? Jest to zdeformowana tkanka tłuszczowa, która objawia się nierównościami i porowaceniem na skórze. Swoim wyglądem nieco przypomina skórkę pomarańczy, stąd często tak jest właśnie nazywana. Powstaje ona w wyniku wywierania przez tłuszcz nacisku na tkankę łączną, otaczającą komórki tłuszczowe. Cellulit najczęściej pojawia się na pośladkach i udach, lecz często także na brzuchu.

Jak zlikwidować cellulit?

Jak pozbyć się cellulitu? W jaki sposób zrobić to szybko, skutecznie, a najlepiej również bez większego wysiłku? Tak niestety nie da się tego osiągnąć, ponieważ usuwanie cellulitu to proces długotrwały i wymagający kilku równoległych działań. Zdecydowanie najlepszemu poprawieniu stanu skóry sprzyja połączenie takich czynności jak aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, picie dużej ilości wody, a także stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry.
Aktywność fizyczna wskazana jest w każdej formie nadwagi, a taką przecież jest cellulit. Sport pozwala na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, co przyczynia się rzecz jasna do zmniejszenia cellulitu. Jeśli natomiast chodzi o dietę, to poleca się zwiększenie ilości spożywanego błonnika, a także warzyw i owoców, które pozwalają usunąć z organizmu nadmiaru toksyn, tym samym zmniejszając ryzyko grudkowania się skóry. Bardzo często cellulit swoje źródło ma w dostarczaniu niewystarczającej ilości płynów. Doprowadza to do magazynowania przez ciało wody, co powoduje powstawanie cellulitu. Zwiększenie picia wody powoduje, że w ciele następuje równowaga na tym polu, co sprzyja pozbyciu się nadmiarowej tkanki tłuszczowej.

Zobacz także