zdrowe odżywianie
Zdrowie i odżywianie

Idealna figura, czyli zdrowe odżywianie ma sens

Zdrowa dieta powinna dostarczać organizmowi niezbędne wartości odżywcze, ale być przede wszystkim smaczna. Szybkie odchudzanie w zdrowy sposób nie jest możliwe. Jednak trzymając się kilku zasad, można na stałe pozbyć się zbędnych kilogramy. Idealna figura wymaga wyrzeczeń, ale przy odrobinie samozaparcia można zyskać wymarzoną sylwetkę.

Co jeść żeby schudnąć?

Najlepsza, a przede wszystkim najbardziej skuteczna jest zdrowa dieta, dobrana indywidualnie. Odchudzanie bez ponownego przybrania na wadze nie jednak jest możliwe, jeśli spożywamy produktu wysoko przetworzone, o ubogim składzie.

Chcesz zyskać idealną figurę i jednocześnie nie stosować restrykcyjnej diety na odchudzanie? Jedz zdrowo! Włącz do diety świeże warzywa, owoce, strączki, orzechy i tłuste ryby.

Zobacz również: Bieganie dla początkujących, rusz się na wiosnę!

Jak przyspieszyć metabolizm?

Nawet najlepsza dieta odchudzająca nie będzie skuteczna, jeśli będziemy dostarczać organizmowi nadmiar kalorii pod inną postacią, np. pijąc kaloryczne napoje. Chcesz schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę? Unikaj spożywania napojów gazowanych oraz soków z kartonu. Alkohol również nie jest sprzymierzeńcem w walce o idealna figurę. Pij 2 litry wody dziennie, a zyska na tym nie tylko Twoje ciało, ale i skóra.

Co jeść na diecie?

Spożywanie mniejszych posiłków, ale w stałych odstępach czasu jest korzystniejsze dla organizmu, niż zjedzenie 2 solidnych porcji 2 razy dziennie. Pilnując stałych pór spożywania posiłków, a podjadając nawet niewielkie porcje kilka razy w ciągu dnia, nie tylko nie schudniesz, ale wręcz przytyjesz! Spróbuj do planu dnia włączyć ćwiczenia odchudzające, jedz regularnie, nie podjadaj, a podkręcisz metabolizm.

Jak przestać jeść słodycze?

Jeśli lubisz słodkości, wcale nie musisz definitywnie z nich rezygnować. Używając suszonych owoców, zastępując cukier np. ksylitolem, możesz przygotować słodką przekąskę bez obaw o nadmierne kalorie. Spróbuj przygotować ciasto z czerwonej fasoli lub kulki mocy z daktyli i karobu – w zdrowy sposób zaspokoisz chęć zjedzenia czegoś słodkiego.

Idealna figura. Jak najszybciej schudnąć?

Już jakiś czas temu obalono mit o unikaniu posiłków po godzinie 18. Prawdą jest jednak, że jedzenie tuż przed snem wpływa nie tylko na pogorszenie jakości snu, ale również na zwiększenie tkanki tłuszczowej. Zjedz lekką kolację, najpóźniej 2 godziny przed snem. Unikniesz napadów głodu w nocy, ale też nie przytyjesz.

Sprawdź: Peeling kawitacyjny, efekty, wskazania, cena