dieta bez jojo
Strefa Urody Zdrowie i odżywianie

Dieta odchudzająca bez efektu jojo, to możliwe!

Diety i odchudzanie to temat, który nieustannie przewija się w życiu większości kobiet. W walce o piękną sylwetkę, a tym samym dobre samopoczucie jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. I choć znanych jest wiele różnorodnych diet, to ciężko znaleźć taką, po której nie zaskoczy nas tak znienawidzony efekt jojo. Co zrobić, by zdrowo schudnąć?

Zdrowe sposoby na odchudzanie

Dieta odchudzająca musi być odpowiednia dobrana, bo tylko wtedy będziemy gubić zbędne kilogramy. Ponadto jak każda dieta, musi być też zdrowa i zbilansowana, aby nie doprowadzać do niedoborów. Aby cały proces odchudzania przebiegał sprawnie, a nasza dieta odchudzająca była swego rodzaju przyjemnością, a nie udręką, najlepiej jest poradzić się fachowca. Dietetyk nie tylko dobierze odpowiednio zbilansowaną dietę odchudzającą, dzięki której będziemy gubić kilogramy bez zbędnego męczenia się drastycznym głodzeniem, ale również poda przepisy na konkretne potrawy. Jednym z niezawodnych środków, często stosowanych wraz z dietą odchudzającą, jest picie octu jabłkowego

Sprawdź też: Schudnij z nordic walking!

Prozdrowotne właściwości octu jabłkowego

Odchudzanie octem jabłkowym jest niezwykle popularne, ponieważ jak wykazały badania, sam ocet jest nie tylko zdrowy, lecz również w skutecznie wspomaga cały proces odchudzania.

Ocet jabłkowy najlepszy na odchudzanie

Skąd takie stwierdzenie? Otóż picie octu jabłkowego umożliwia pozbycie się zastojów wody z naszego organizmu. Ponadto doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Tym samym pozbywając się złogów, równocześnie widzimy spadek masy ciała. Co więcej, składniki zawarte w occie jabłkowym wpływają na przyspieszenie rozkładu tłuszczów. Regularne picie wody z octem jabłkowym pomaga organizmowi pozbywać się zapasów tkanki tłuszczowej. Dieta wzbogacona o ocet jabłkowy wpływa również pozytywnie na obniżenie poziomu “złego” cholesterolu. Ocet jabłkowy zwiększa też przemianę materii, ponieważ pod jego wpływem wydziela się więcej soków żołądkowych.

Ćwiczenia najlepsze na odchudzanie

Zdrowa dieta powinna być zawsze połączona z ćwiczeniami. Chcąc zgubić zbędne kilogramy i uniknąć efektu jojo, wprowadzenie aktywności fizycznej do codziennego rozkładu dnia jest wręcz niezbędne. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą spalić tkankę tłuszczową, w efekcie czego szybciej zgubimy nadliczbowe kilogramy. Dodatkowo nasza sylwetka nabierze smukłości i poprawi się nasza kondycja.

Zobacz również: Przebarwienia na twarzy? Pozbądź się ich!

Tylko kompleksowe łączenie diety z ćwiczeniami może przynieść nam zadowalające efekty, bez tak nielubianego efektu jojo (naprzemienne skoki wagi, czyli zrzucenia kilogramów i ponowne przytycie). By ustrzec się od efektu jojo, jeszcze długo po zrzuceniu zbędnych kilogramów powinniśmy kontynuować zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Zobacz też: Slow jogging, jak zacząć biegać?

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.